Zeytinyağlı Sabun ve Faydaları

Posted by admin 12/01/2019 0 Comment(s)

 

Zeytinyağlı Sabun

 

Fabrikasyon üretimi normal sabunlar  beyazlatıcı, sertleştirici, köpürücü, parfüm vb. birçok kimyasal madde içermektedir. El yapımı zeytinyağı sabunlar ise zeytinyağı, su ve sodyumhidroksit (kostik) ile yapılır. Üstelik zeytinyağı sabunun içersinde ortalama %80 civarında zeytinyağı bulunmaktadır. Kalan kısmı ise su ve sodyumhidroksit (kostik)’tir.

%100 doğal olan, içerisinde zeytinyağı, su ve sodyumhidroksitden başka madde bulunmayan zeytinyağlı sabun cilde ve saça oldukça faydalarıdır.

Zeytinyağlı sabunun cilt ve saça olan faydalarını biraz inceleyelim.

Zeytinyağlı sabun, cilt ve saç sağlığı için hayati önem taşıyan mineraller ve  K, E, D vitaminlerini içermektedir. Zeytinyağı sabunun sağlık açısından faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Doğal Zeytinyağlı Sabun siparişi vermek için; https://www.nifoliveoil.com/dogal-zeytinyagi-sabunu

 

Zeytinyağlı sabunun saça faydaları 

  • Saçların gürleşmesini sağlayan zeytinyağlı sabun, özellikle saç dökülmesi olan kişiler için de bir çözüm olabilir. Zeytinyağlı sabun dökülen saçların yerindeki saç derisi hücrelerini beslemektedir.
  • Saçları parlatarak, ışıl ışıl görünmesini sağlamaktadır.
  • Saçlara doğal bir yumuşaklık vererek saçların elektriklenmesini önlemektedir.
  • Bebeklerin saç hücrelerini yenileyerek, saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlamaktadır.

Zeytinyağlı Sabunun Cilde Faydaları

  • El ve ayak başta olmak üzere genel temizlik için kullanılabilir. Egzama, sedef, mantar, isilik, pişik ve deri hastalıkları gibi sorunları tedavi edici özelliği bulunuyor. Bu konuda bir çok doktor ve asistan zeytinyağlı sabunun faydalarından bahsederler.
  • İçerisinde K, E ve D vitaminleri ve bir çok minerali barındıran bu sabun sivilceleri yok eder ve büyük gözenekleri kapatarak, cilt lekelerini de giderir.
  • Zeytinyağlı sabun ayrıca ciltte meydana gelen tahrişleri giderir.
  • Kuru ciltlerin nemlenmesini ve esnekliğini sağlarken yağlı ciltleri temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin nemlenmesine yardımcı olur.

 

Doğal Zeytinyağlı Sabun siparişi vermek için; https://www.nifoliveoil.com/dogal-zeytinyagi-sabunu