Zeytinyal覺 Sabun ve Faydalar覺

Posted by admin 12/01/2019 0 Comment(s)

 

Zeytinyal覺 Sabun

 

Fabrikasyon üretimi normal sabunlar  beyazlat覺c覺, sertletirici, köpürücü, parfüm vb. birçok kimyasal madde içermektedir. El yap覺m覺 zeytinya覺 sabunlar ise zeytinya覺, su ve sodyumhidroksit (kostik) ile yap覺l覺r. Üstelik zeytinya覺 sabunun içersinde ortalama %80 civar覺nda zeytinya覺 bulunmaktad覺r. Kalan k覺sm覺 ise su ve sodyumhidroksit (kostik)’tir.

%100 doal olan, içerisinde zeytinya覺, su ve sodyumhidroksitden baka madde bulunmayan zeytinyal覺 sabun cilde ve saça oldukça faydalar覺d覺r.

Zeytinyal覺 sabunun cilt ve saça olan faydalar覺n覺 biraz inceleyelim.

Zeytinyal覺 sabun, cilt ve saç sal覺覺 için hayati önem ta覺yan mineraller ve  K, E, D vitaminlerini içermektedir. Zeytinya覺 sabunun sal覺k aç覺s覺ndan faydalar覺n覺 u ekilde s覺ralayabiliriz;

Doal Zeytinyal覺 Sabun siparii vermek için; https://www.nifoliveoil.com/dogal-zeytinyagi-sabunu

 

Zeytinyal覺 sabunun saça faydalar覺 

  • Saçlar覺n gürlemesini salayan zeytinyal覺 sabun, özellikle saç dökülmesi olan kiiler için de bir çözüm olabilir. Zeytinyal覺 sabun dökülen saçlar覺n yerindeki saç derisi hücrelerini beslemektedir.
  • Saçlar覺 parlatarak, 覺覺l 覺覺l görünmesini salamaktad覺r.
  • Saçlara doal bir yumuakl覺k vererek saçlar覺n elektriklenmesini önlemektedir.
  • Bebeklerin saç hücrelerini yenileyerek, saçlar覺n daha sal覺kl覺 ç覺kmas覺n覺 salamaktad覺r.

Zeytinyal覺 Sabunun Cilde Faydalar覺

  • El ve ayak bata olmak üzere genel temizlik için kullan覺labilir. Egzama, sedef, mantar, isilik, piik ve deri hastal覺klar覺 gibi sorunlar覺 tedavi edici özellii bulunuyor. Bu konuda bir çok doktor ve asistan zeytinyal覺 sabunun faydalar覺ndan bahsederler.
  • 襤çerisinde K, E ve D vitaminleri ve bir çok minerali bar覺nd覺ran bu sabun sivilceleri yok eder ve büyük gözenekleri kapatarak, cilt lekelerini de giderir.
  • Zeytinyal覺 sabun ayr覺ca ciltte meydana gelen tahrileri giderir.
  • Kuru ciltlerin nemlenmesini ve esnekliini salarken yal覺 ciltleri temizler ve gözeneklerin aç覺lmas覺n覺 salayarak cildin nemlenmesine yard覺mc覺 olur.

 

Doal Zeytinyal覺 Sabun siparii vermek için; https://www.nifoliveoil.com/dogal-zeytinyagi-sabunu